O Klubie

Początki ruchu sportowego w Średniej Wsi sięgają roku 1973, kiedy to został założony Ludowy Zespół Sportowy piłki nożnej. Jego prezesem został Eugeniusz Fedorowiat. Należy nadmienić, że klub nie posiadał własnego stadionu i korzystał gościnnie z piłkarskich boisk Leska, Wołkowyi i Uherzec. Mimo braku dogodnych warunków do trenowania drużyna awansowała kolejno z ligi wiejskiej przez klasę "C", "B", "A" aż do klasy okręgowej, w której spotykała się miedzy innymi z "Sanovią" Lesko. W zespole grali wówczas :Marek Fedorowiat, Andrzej Fedorowiat, Jerzy Fedorowiat, Jan Fedor, Marek Chytła, Władysław Chytła, Jan Podstawski, Marek Gnap, Marek Roś, Krzysztof Ziembański, Andrzej Ząbkiewicz, Kazimierz Mołczan, Wiesław Wronowski, Krzysztof Mamak, Zbigniew Tchorowski, Zdzisław Matuszewski, Zdzisław Janas i Ireneusz Wronowski. Z powodu braku własnego boiska sportowego klub został rozwiązany w 1987 roku.

W połowie lat 90-tych powstała idea budowy stadionu w Średniej Wsi. Jej urzeczywistnienie stało się troską ówczesnych radnych samorządy gminnego: sołtysa Kazimierza Chytły oraz dyrektora szkoły Janusza Skrajnego. Budowę, Finansowano częściowo z budżetu gminy rozpoczęto w 1998 roku. Dzięki zaangażowaniu kolejnych osób, m.in: Zbigniewa Tchorowskiego- sołtysa nowej kadencji oraz firmy Jana Gieferta "Trans-Las"(wykonawcy prac ziemnych i melioracyjnych) doszło do otwarcia stadionu, które nastąpiło 6 sierpnia 2000r. w obecności przedstawicieli władz miejscowych i gminnych oraz licznie zgromadzonych mieszkańców Średniej Wsi.

Z inicjatywy sołtysa Zbigniewa Tchorowskiego oraz nauczyciela wychowania fizycznego Dariusza Kotyły, 18 lipca 1999r. powstał Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Pionier". Prócz wspomnianych inicjatorów w jego działalność zaangażowało się wielu sympatyków ruchu sportowego. Powołany został zarządu klubu, który w ciągu kilku lat zmienił się w swym składzie personalnym. W ramach klubu działają dwie drużyny piłki nożnej: seniorzy (trener Andrzej Fal) i trampkarze (Dariusz Kotyła) Obydwie drużyny z powodzeniem startują w rozgrywkach piłkarskich odnosząc wiele sukcesów

(Tekst zaczerpnięty z książki "Średnia Wieś- Monografia i Przewodnik" Benedykta Gajewskiego)

Wiadomości (utwórz nową)